گرفتن اقامت و خانه

کانادا دومین کشور پهناور دنیا می باشد که ٪۶۰ از دریاچه های دنیا در آن قرار دارد. کانادا یک کشور دمکراتیک تحت سلطنت ملکه الیزابت دوم می باشد. هر دو زبان انگلیسی و فرانسه، زبان های رسمی دولت فدرال کانادا می باشند. کشور کانادا دارای گسترده ترین تنوع قومی و فرهنگی دنیا می باشد و در سال 2016 جمعیت آن ۳۵ میلیون نفر بود.
کانادا یکی از ثروت مندترین کشورهای توسعه یافته می باشد. تا سال ۲۰۱۴، کشور کانادا یازدهمین اقتصاد بزرگ دنیا بوده است. این کشور دارای ۱۰ استان و ۳ قلمرو (منطقه) می باشد. استان های کانادا دارای قدرت منطقه ای برای مدیریت سیستمهای پزشکی، رفاهی و تحصیلی می باشند.
دولت فدرال کانادا قانون های اصلی مربوط به برنامه های مهاجرتی را تدوین می کند. تعداد زیادی از برنامه های مهاجرتی کانادا توسط دولت فدرال ارائه و اجراء می گردد. اما تحت تعدادی تفاهم نامه بین دولت فدرال و دولتهای استانی، اکثر استان های کانادا قادر هستند که برنامه های مهاجرتی خود را جهت پاسخگوئی به نیاز نیروی کار استانی و اقتصاد استان ارائه دهند. در بین تمامی استان ها، استان کبک دارای بالاترین میزان قدرت و استقلال در زمینه تدوین برنامه های مهاجرتی خود می باشد.

در ماه ژانویه ۲۰۱۵، دولت فدرال کانادا تغییراتی بنیادین در سیستم مهاجرت خود ایجاد کرد.
تحت سیستم جدید، ۳ برنامه مهاجرتی نیروی حرفه ای فدرال (Federal Skilled Trades) ، نیروی متخصص فدرال (Federal Skilled Worker) ، و نیروی با تجربه کانادایی (Canadian Experienced Class) تحت یک برنامه جدید واحد به عنوان اکسپرس انتری (Express Entry) ارائه می گردند.

برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری کشور آمریکا (US-EB5) دارای مزایای زیر می باشد :‌
– عدم نیاز به مهارت در زبان انگلیسی؛
– عدم نیاز به حداقل سطح تحصیلات؛
– متقاضیان نیازی به نشان دادن سابقه مدیریت یا کارآفرینی نخواهند داشت؛
– مبلغ مورد نیاز جهت سرمایه گذاری می تواند از طریق هدیه، ارث، کسب و کار و هر فعالیت قانونی دیگری حاصل شده باشد؛
– امکان زندگی، تحصیل و کار در هر یک از ایالتهای آمریکا؛
– امکان تشکیل پرونده به همراه همسر و تمامی فرزندان زیر ۲۱ سال.

تنها شرط لازم جهت اقدام تحت این برنامه مهاجرتی حداقل سن ۲۱ سال برای متقاضی اصلی و توانایی نشان دادن کسب دارائی از طریق فعالیتهای قانونی می باشد.

متقاضیان واجد شرایط مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا در یکی از پروژه های منطقه ای که مورد تائید اداره مهاجرت آمریکا هست سرمایه گذاری می کنند. نکته کلیدی برای اقدام در این برنامه مهاجرتی انتخاب پروژه منطقه ای مطمئن است که توانایی اجرای صحیح امور را دارا می باشد. مدیران پروژه های منطقه ای موظف هستند که از جانب متقاضی، پروژه ها را هدایت کرده و تعداد شغل لازم را در منطقه ایجاد کنند. پس از گذشت ۲ سال از اجرای پروژه، متقاضی می تواند گرین کارت مشروط خود را به گرین کارت دائم غیر مشروط تبدیل کند.

مبلغ سرمایه گذاری شده از طریق متقاضی پس از چند سال به صورت کامل یا با سود یا با ضرر به متقاضی برگردانده می شود. این احتمال وجود دارد که در اثر عدم موفقیت پروژه منطقه ای نیز کل سرمایه ۵۰۰،۰۰۰ دلار متقاضی به ضرر تبدیل شود.